Pensjonat Lorien

Szczawno-Zdrój to maleńkie, urocze uzdrowiskowe miasteczko graniczące z Wałbrzychem ok. 70 km od Wrocławia.  W XIII wieku ówczesną wieś książęcą Szczawno włączono do dóbr Zamku Książ. Dziś w ciągu dnia miasteczko wypełnia klimat arystokratycznego uzdrowiska a wieczorem uliczek z bajek Andersena., To miejsce odwiedzały i tu leczyły się sławy, jak: Pani Walewska, ukochana Napoleona, Król August Saski, Car Mikołaj I, Winston Churchill, Zygmunt Krasiński czy Henryk Wieniawski.

Walory uzdrowiskowe i rekreacyjne samego Szczawna oraz liczne atrakcje turystyczne Dolnego Śląska, z których wiele leży w promieniu kilkunastu km od Pensjonatu Lorien, czynią nasze miejsce znakomitym przystankiem, oazą spokoju, zdrowia i relaksu oraz doskonałą bazą wypadową na spacery, wycieczki i rajdy

Pensjonat „Lorien“ usytuowany jest w cichej enklawie centrum miasteczka, otoczony wspaniałymi parkami przy zdobionym latarniami deptaku prowadzącego do hali spacerowej z końca XIX wieku słynnej pijalni wód (szczaw wodorowęglanowo-sodowo-wapniowo-magnezowych) i budynków leczniczych i senatoryjnych uzdrowiska. Leczeniu podlegają tu schorzenia narządu ruchu, choroby układu oddechowego, moczowego, sercowo naczyniowego, trawiennego, układu wydzielania wewnętrznego i przemiany materii, nerwice i zaburzenia psychosomatyczne. W sąsiedztwie znajdują się wspomniane parki: Szwedzki i Zdrojowy, zaprojektowane w angielskim stylu, które uchodzą za największe tego typu kompleksy w Polsce. W odległości krótkiego spaceru obejrzymy także Teatr Zdrojowy z salą widowiskową z 1890 r. Zatrzymamy się na kawę, herbatę, czy wiktuały kuchni w licznych klimatycznych kafejkach czy restauracyjkach, m.in. w Pensjonacie Lorien.

 Lorien1

Lorien2

Lorien3